Det kommer flere barn innom hver dag som er redde for å bli stukket. De ansatte på Barnelaboratoriet brenner for at blodprøvetakingen skal bli en så god opplevelse som mulig, og gjør det de kan for å trygge barna.

Havet: Ett av prøvetakingsrommene har temaet "Havet" og viser dyrelivet under vann. Foto: Lars Petter Devik.

Jungelen: Det andre prøvetakingsrommet heter "Jungelen". Her får du hilse på ville dyr. Foto: Lars Petter Devik.
I «Jungelen» får du hilse på ville dyr, og den lille apefamilien svinger seg i lianer og ønsker deg velkommen inn. Og på «Havet» kan du utforske dyrelivet under vann, der hai og fisk lever side om side i fin harmoni. Hvert univers har en skattekiste full av fine overraskelser som du kan få med deg hjem etter endt besøk hos oss.
Rommene har kun rukket å være i bruk i et par uker men «Jungelen» og «Havet» har allerede lagt seg inn som en god konkurrent til blodprøvetaking i lystgass!

I jungelrommet kan du høre lyder fra de mange dyrene som finnes dypt inn i jungelen. Foto: Lars Petter Devik

I havrommet kan du oppleve hvordan livet under vann kan høres ut. Foto: Lars Petter Devik