Du kan hjelpe oss å satse på epilepsiforskning!
Vi inviterer deg til å bidra til epilepsiforskningen. Forskningen skal gi fremtidens pasienter bedre behandling.
Enten du er gammel eller ung, uansett epilepsitype eller behandling: din sykehistorie kan bidra til at vi får gode forskningsdata.
Vil du delta? Vi ønsker å bruke de medisinske opplysningene sykehuset har om deg og din sykdom til forskning. Derfor spør vi alle våre pasienter om de gir oss samtykke til at vi kan bruke disse opplysningene i anonymisert form. Det er frivillig å delta. Du bestemmer selv om du vil gi et slikt samtykke. Og du kan trekke deg når som helst.
Personvern og sikkerhet. Opplysninger du gir om din sykdom og resultater fra undersøkelser blir oppbevart sikkert - behandles med respekt for personvern og privatliv - i samsvar med lover og forskrifter.
For å drive kvalitetsforskning trenger vi gode data å forske på.
Takk for at du støtter fremtidens epilepsibehandling!
Informasjonsbrosjyrer (pdf-format)
Informasjonsbrosjyre til voksne over 16 årInformasjonsbrosjyre til foresatte til barn under 16 årInformasjon for deg som har avgitt bredt samtykke
Har du gitt et bredt samtykke til å delta i et forsknings- eller kvalitetsregister, skal du gis mulighet til å holdes fortløpende informert om bruken av dine opplysninger. På denne siden finner du oversikt over brede forskningsregistre ved Oslo universitetssykehus og hva de brukes til.
Informasjonsportal for deg som har avgitt bredt samtykkeForskningsgruppen Kompleks epilepsi
Forskningsgruppen har som siktemål å fremskaffe ny kunnskap som gjør Spesialsykehuset for epilepsi enda bedre i stand til å ivareta sine fem landsfunksjoner. Forskningen er i hovedsak klinisk rettet.
Se våre sider hos ved Institutt for klinisk medisin, Universitetet i Oslo
Se våre engelskspråklige forskningssider på ous-research.no
- Forskning er eneste vei til bedre epilepsibehandling, sier Morten Ingvar Lossius, professor og forskningsleder ved SSE. Foto: Norsk epilepsiforbund.