HELSENORGE

Ansatte ved Senter for sjeldne diagnoser

Senter for sjeldne diagnoser jobber tverrfaglig og har i dag cirka 30 medarbeidere med utdannelse innen medisin, helse-, sosial- og samfunnsfag.

Heidi Glosli:  Seksjonsleder, overlege, barnelege, PhD

Telefon: 23 07 53 58    
E-post: hglosli@ous-hf.no

Birgitte Bjerkely: Nestleder, spesialsykepleier

Telefon: 23 07 53 53
E-post: bbjerkel@ous-hf.no

Foto av Birgitte Bjerkely  

Mona Stenrud: Kontorleder kontorteam

Telefon: 23 07 53 38   
E-post: mstenrud@ous-hf.no

 

Mona Iren Hansen: Sekretær 

Telefon: 23 07 53 40 (Sentralbord)
E-post: mohansen@ous-hf.no    

Foto av Mona Iren Hansen 

Marie Berdal: Helsesekretær

marie.berdal@ous-hf.no

Foto av Marie Berdal   

Mina Susanne Weedon-Fekjær: Rådgiver, klinisk ernæringsfysiolog, PhD

Telefon: 23 07 53 49
E-post: minwee@ous-hf.no

 Foto av Mina Susanne Weedon-Fekjær

Synne Hole: Rådgiver, sykepleier

Telefon: 23 07 53 63
E-post:: shole@ous-hf.no

Foto av Synne Hole 

Ane Halbrendt: Rådgiver, sykepleier

Telefon: 23 07 56 53
E-post:: uxhnea@ous-hf.no
 Foto av Ane Halbrendt

Siri Grønhaug: Rådgiver, sykepleier (redusert stilling)

E-post: siri.gronhaug@oslo-universitetssykehus.no


 Siri Grønhaug - foto

Ane Moe Holme: Overlege, PhD (i permisjon)

E-post: sbhmoa@ous-hf.no

Foto av Anne Moe 

Kristin Iversen: Rådgiver, sykepleier, sosiolog    

Telefon: 23 07 53 56
E-post: kiversen@ous-hf.no 

Foto av Kristin Iversen

Shahrzad Arfa: Rådgiver, fysioterapeut, PhD

Telefon: 23 07 56 51
E-post: shaarf@ous-hf.no

Portrettbilde av Shahrzad 

Tor Jarle Johannessen: Forsker, cand.philol., ph.d.-kandidat ved Det medisinsk fakultet, UiO.

Telefon: 23 07 56 52
E-post: torjjoha@ous-hf.no

Portrett av Tor Jarle Johannessen
 

Sidsel Egedal: Rådgiver, bioingeniør, genetisk veileder

Telefon: 23075362
Epost: UXSIGD@ous-hf.no

Portrett av Sidsel Egedal 

Mai Sasaki Aanensen Fraz: Lege

Telefon: 23 07 53 32
E-post: maiaa@ous-hf.no

Ansatt ved SSD  

Jeanette Ullmann Miller: Rådgiver, fysioterapeut

Telefon: 23 07 53 54
E-post: jmiller@ous-hf.no

 

Sonia Khalid: Rådgiver, tannlege (i permisjon)

E-post: sonik@ous-hf.no

Foto av Sonia Khalid 

Elisabeth Daae: Rådgiver, master i pedagogisk psykologi

Telefon: 23 07 53 43
E-post: elidaa@ous-hf.no 

 

Solrun Sigurdardottir: Rådgiver, Nevropsykolog, PhD

Telefon: 23 07 53 34
E-post: sosigu@ous-hf.no


 Foto av Solrun Sigurdardottir:

Gunvor A. Ruud: Rådgiver, bioingeniør (redusert stilling) 

E-post: guruud@ous-hf.no 

    Foto av Gunvor A. Ruud 

Kristin J. Billaud Feragen: Forskningskoordinator, PhD  

Telefon: 23 07 53 57    
E-post: krifer@ous-hf.no

Foto av Kristin Feragen  

Charlotte von der Lippe: Rådgiver, overlege, PhD., spesialist i medisinsk genetikk

Telefon: 23 07 53 55
E-post: uxhelc@oslo-universitetssykehus.no

Foto av Charlotte von der Lippe
 

Moa Millgård: Rådgiver, logoped

Telefon: 23 07 56 59
E-post: moamil@ous-hf.no

Foto av Moa Millgård 

Anne Undrum: Rådgiver, spesialsykepleier    

Telefon: 23 07 53 46
E-post: aundrum@ous-hf.no 

Foto av Anne Undrum

Olga Solberg: Rådgiver, sosionom

Telefon: 23 07 53 47
E-post: osolberg@ous-hf.no 

Foto av Olga Solberg 

Foto av Kjersti Birketvedt  

Johanna Kling: post doc, ph.d., engasjement for Ung Face IT

Telefon: 23 07 53 45 / 468 23 841
E-post: johkli@ous-hf.no

Foto av Johanna Kling 

Line M. Mediå: Rådgiver, sykepleier, stipendiat

Telefon: 23 07 53 64
E-post: lmedia@ous-hf.no 

Foto av Line Merete Media

Deniz Zelihić: Pedagogisk-psykologisk rådgiver, stipendiat

E-post: denzel@ous-hf.no 

foto av Deniz Zelihić 

Anita Myhre: Psykolog, stipendiat

E-post: myanit@ous-hf.no
 

Siri Hagen Kjølaas: Rådgiver, master psykologi, stipendiat

Telefon: 23 07 53 37
E-post: hagsir@ous-hf.no

Foto av Siri Hagen Kjølaas 

Synne Heivang : Kursrådgiver, pedagog

Koordinator kurs- og informasjonsteam
Telefon: 23 07 53 41
E-post: sheivang@ous-hf.no

 

Kristin Rosnes Holte: Kommunikasjonsrådgiver

Telefon: 23 07 53 39 / 995 48 641
krrhol@ous-hf.no  

Foto av Kristin Rosnes Holte 

Anniken Sanna: Kommunikasjonsrådgiver

Telefon: 23 07 53 52
E-post: asanna@ous-hf.no

Portrett  Anniken Sanna 

 
 



Til SSDs forside



Fant du det du lette etter?