Oslo universitetssykehus har siden 2018 jobbet med å etablere digitale pasientforløp som helt eller delvis kan erstatte oppmøte og konsultasjon på poliklinikk. Dette skal vi gjøre ved hjelp av digitale pasienttjenester som er tilgjengelige ved OUS i dag. Vi ønsker å prøve ut dette for en mindre gruppe pasienter før vi tilbyr muligheten til alle. Derfor søker vi nå deltakere til et pilotprosjekt.
Hva innebærer deltakelse i pilotprosjektet?
Som deltaker vil du være med på å teste ut hvordan det fungerer å erstatte oppmøte og konsultasjon på poliklinikk med digitale pasienttjenester. Det innebærer at du bruker de digitale tjenestene som er tilgjengelig for å kommunisere med lege, sykepleier og sekretær om timer, behandling og oppfølging. I stedet for å ringe inn for å bytte time, bruker du tjenesten for timeendring på helsenorge.no. I stedet for å møte opp fysisk til konsultasjon, kommuniserer du og din behandler ved hjelp av utfylling og innsending av konsultasjonsskjema og sikker melding. Du vil fortsatt måtte møte opp for blodprøvetaking, men prøvesvar kan gjøres tilgjengelig for deg på helsenorge.no.
Vær oppmerksom
Risikoer og komplikasjoner
Fordeler og ulemper
Fordelene med et digitalt pasientforløp er at du kan kommunisere med din behandler når det passer deg best, via de løsningene som tilbys. Kommunikasjonen skal kunne erstatte et fysisk oppmøte til konsultasjon ved poliklinikken.
Ulempene er at kommunikasjonen ikke skjer i sanntid. Det betyr at du vil få svar på innsendte spørsmål innen den svarfristen som oppgis av poliklinikken.